Підписатися на RSS

Мова-душа народу

Мова-душа народу

Мова-це життя народу,

його історична пам’ять,

найцінніше надбання віків.

Мова-це ще й музика, мелодика,

барви буття…

О.Олесь

/Files/photogallery/732/IMG_7130.JPG Мова - це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Це мова батька, мами, це мова народу. День української писемності і мови як свято духовності українського народу. Вона в нас красива і багата, мелодійна і щира, як душа нашого народу. Рідна мова -- це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками і сотнями віків. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

/Files/photogallery/732/IMG_7125.JPG Тарас Шевченко свого часу писав: «Ну щоб здавалося слова… Слова та голос, більш нічого. А серце б’ється, ожива, як їх почує!» Ці чудові рядки цілковитою мірою стосуються кожної людини, що дбає й плекає рідну мову.

Урочисто свято до Дня української писемності і мови на тему: «Рідна мова чиста, як роса» було відзначено і в нашій школі. У святково прибраному класі лунали вірші, пісні про Україну та рідну мову. Ведучі свята Якимчук М. та Рахімова М. через слова показали красу і багатство мови, важливість її у формуванні духовного світу людини, розкрили її значення. Учні 6-9 класів розказували вірші, якими пробудили почуття національної гідності та громадський світогляд, почуття поваги до всього українського, культуру мовлення. Учениці Нечипорук Л. та Якимчук С. переконали присутніх декламованими поезіями: «Мова-душа народу», « Слово рідне», що мова потрібна як повітря та вода, як хліб і сіль, що нею можна все змалювати й охарактеризувати. У контексті заходу відзначалося, що рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною, і залишається зрозумілою на все життя. Учасники свята бажали присутнім добра, злагоди й гідного майбутнього для України. Щоб на все життя залишилася з кожним з нас наша велика любов до рідної мови, до державної мови нашої країни.

По закінченні свята відбулося нагородження грамотами учасників шкільного конкурсу імені П.Яцика, котрі здобули перемогу та отримали перші місця. Учні у конкурсі показали свої знання, розуміння того, що українська мова наш скарб, без якого ми не можемо існувати. Першість отримали такі учні школи: Дубенська Н., Кімеєв В., Коширець А., Бойко Н., Якимчук М., Матвійчук О., Якимчук С.. Діти були задоволені, щасливі за отримані нагороди у конкурсі. Сказали, що вони і надалі будуть черпати та поповнювати свої знання із мовної криниці, якій немає ні кінця, ні краю.

вчитель української мови Чернюк М.І.
Кiлькiсть переглядiв: 372

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.